hírek

Gyereket a magasba!

A gyerek örök érték: emeld magasba negyedszer is!
Országos gyerekemelés szeptember 25-én
Szeptember 25-én, szombaton 11 órakor országos gyerekemelést rendez a Családbarát
Magyarország és a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, kiállva a gyerekvállalás, a
családalapítás fontossága mellett.
Idén is rekordot szeretnénk dönteni: a korábbi tízezres számot
szeretnénk jóval túlszárnyalni!
A gyerekemelést országszerte családi napok keretében rendezzük, a gyerekeket szüleik
pontban 11 órakor emelik meg. Idén Budapesten kívül már 25 település csatlakozott a
felhíváshoz. Közöttük lesznek kisebbek és nagyobbak, határon innen és túlról is. Csíkszereda,
Debrecen, Békéscsaba, Veszprém, Szeged, Székesfehérvár és Eger is emel, de továbbra is
várjuk a jelentkezéseket önkormányzatok, civil szervezetek részéről. A gyerekemelés fővárosi
helyszíne a Hősök Tere lesz, ahol koncertek és gyerekprogramok várják a családokat.
Egy gyereket felemelni annyit jelent: elfogadni, megmutatni, átélni, hogy miénk lehet az
életnek ez az adománya, és egyben meg is mutatjuk őt vagy őket a nagyvilágnak, mert
családban élni jó dolog!
Emeljünk magasba minél több gyereket országszerte és a határokon
túl egyszerre, egy időben!
Az első gyerekemelés, 2018 óta velünk tart és viszi a hírét az akciónak Böjte Csaba ferences
szerzetes, aki idén is az esemény fővédnöke. A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
felhívására tavaly rengetegen mozdultak meg a vírusjárvány jelentette korlátozások ellenére
is: az online eseményen is több ezren emeltek gyereket otthon, a kertben, udvarokon és
folyosókon.
Idén az immár hagyományosnak mondható tavaszi esemény a
vírusjárvány miatt csúszott őszre, de semmiképp se szerettük volna,
hogy gyerekemelés nélkül teljen el 2021. Gyere és emeld meg Te is
gyerekedet, unokádat velünk együtt pontban 11 órakor!
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom civil szervezetként a családok jövőjéért, a
gyermekek megszületéséért dolgozik, és ez fontos célja a Családbarát Magyarország
programnak is. Gyerekeink felemelése nagyon kifejező módon mutatja ki, hogy a gyerek az
élet legnagyobb adománya. És mi sem lehet konkrétabb gesztus, minthogy ország-világnak
felmutatjuk ezt a nagy értéket: a gyerekeinket!
Emeljünk együtt idén is!

TOVÁBBI HÍREK

Miért fontosak a hagyományok?

Miért fontosak a hagyományok?Mert biztonságot adnak és értékeket teremtenek.Miért fontos, hogy nyomot hagyjunk magunk után, hogy örökül hagyjunk valamit azoknak, akik utánunk jönnek?Mert így érezzük, hogy fontosak vagyunk, egy közösség részei.Ennek tükrében készítik...

bővebben

Te Deum

A 2025/26-os nevelési év végén hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt hónapok ajándékait, közös élményeit, örömeit és a gyermekek fejlődését. Hálásak vagyunk a gyermekek mosolyáért, a családok bizalmáért, munkatársaink szeretetteljes szolgálatáért, és mindazért,...

bővebben